Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Endüstriyel Robotların Sağladığı Faydalar

Endüstriyel Robotların Sağladığı Faydalar

Endüstriyel Robotların Sağladığı Faydalar

  • ÇALIŞMA SAATLERİNDE VE VERİMLİLİKTE ARTIŞ

B​ir iş gününde çalışan insanlar doğal olarak mola verme ihtiyacı duyar. Oysa robotlar yorulmaz ve 7/24 çalışabilir. Ortalama olarak, bir üretim hattının çıktısında yüzde 40'a varan bir artış sağlar. Endüstriyel robotlar, verilen işi yüksek doğrulukla gerçekleştirmek için tasarlanır. Dolayısıyla belirli görevleri insanlardan daha hızlı ve daha verimli bitirir. Zaman ve kaynak gerektiren süreçleri otomatikleştirirler ve üretim hatlarının verimliliğini artırırlar..

  • KALİTE STANDARDI YÜKSELİŞİ 

Endüstriyel robotlar hatasız çalışacaklarından daha yüksek kalitede ürünlere imza atabilir. Bu da kalite kontrol için gereken süreyi minimuma indirir ve kalite standartlarına uyum ile standartta tutarlılık sağlar. 

  • GELİŞMİŞ ÇALIŞMA ORTAMI

Bazı görevler, insanların gerçekleştiremeyeceği kadar tehlikeli, zahmetli veya tekrarlayıcı olabilir. Bu nedenle insanların yerine robotlar bu görevleri yerine getirebilir. Endüstriyel robotlar sayesinde, fabrikalarda ve üretim tesislerinde güvenlik kadar çalışma koşulları da büyük ölçüde iyileştirilebilir.

  • ARTAN KÂRLILIK VE PRESTİJ 

İşletmelerde kullanılan endüstriyel robotlar, üretim sürecinin verimliliğini artırarak süreci tamamlamak için gereken kaynak ve zamanı azaltır. Aynı zamanda daha yüksek kaliteli ürünler elde ederek ürün başına daha düşük maliyetle daha yüksek kârlılık sağlayabilir. Robotlar, bir pazarlama aracı olarak kullanıldığında marka imajınızı güçlendirir. 

Paylaş: